Skokiem wzwyż powitali wiosnę

Po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka rywalizowali o tytuł mistrza szkoły w skoku wzwyż. Wśród dziewcząt zwyciężyła Sylwia Rybakowska, natomiast wśród chłopców Paweł Kriese.

Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż są w więcborskim ogólniaku już tradycją. Zmagania zazwyczaj odbywają się w pierwszy dzień wiosny.

Do rywalizacji przystąpiło pięć uczennic i ośmiu uczniów. Wśród tych pierwszych najlepsza okazała się Sylwia Rybakowska, która przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 135 cm. Drugie miejsce przypadło Natalii Kotwicy (130 cm), a trzecie Marceli Gruszczyńskiej (130 cm).

Triumfatorem zmagań uczniów okazał się Paweł Kriese z wynikiem 175 cm. Na drugim stopniu podium stanął Jan Żerdziński osiągając 170 cm, zaś na trzecim Maciej Lewandowski (170 cm).

Po rywalizacji przedstawiciele grona pedagogicznego nagrodzili najlepszych skoczków.

Ostatnim akcentem imprezy było podsumowanie wyników plebiscytu na najpopularniejszego sportowca szkoły, w którym głos miała cała społeczność szkolna. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Nowak, drugie Jan Żerdziński, trzecie Marcela Gruszczyńska.

Klasyfikacja skoku wzwyż:

Dziewczęta:

1. Sylwia Rybakowska – 135 cm
2. Natalia Kotwica – 130 cm
3. Marcela Gruszczyńska – 130 cm
4. Donata Kogut – 125 cm
5. Anna Sokół – wysokość początkowa niezaliczona

Chłopcy:

1. Paweł Kriese – 175 cm
2. Jan Żerdziński – 170 cm
3. Maciej Lewandowski – 170 cm
4. Łukasz Nowak– 165 cm