Turniej szachowy

W dniu 6 marca br. w szkole odbył się turniej szachowy dla uczniów naszego liceum, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do turnieju zgłosiło się 16 uczestników. Każdy z nich rozegrał 8 partii szachowych. Sędzią szachowym był Pan Józef Białkowski – który prowadzi kółko szachowe w MGOK w Więcborku. Oprócz tego, że Pan Józef czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju jemu również zawdzięczamy udostępnienie zestawów szachowych.

Podczas turnieju uczniowie ćwiczyli swoją cierpliwość, skupienie oraz logiczne myślenie. Spośród uczestników zostali wyłonieni zwycięzcy według największej ilości wygranych partii. Bezkonkurencyjnym okazał się uczeń klasy III A – Seweryn Plutka, który wygrał każdą ze swoich rozgrywek. Drugie miejsce zajęli ex aequo – Arkadiusz Dropia i Krzysztof Kabat – obaj uczniowie klasy IIIB. Trzecie miejsce natomiast zajął Norbert Rink uczeń klasy IIA.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcą gratulujemy wygranej!