DZIEŃ 14 MARCA 2008 ROKU, BYŁ DNIEM BARDZO WYJĄTKOWYM.

Zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu “Matematyka nie jest taka trudna jak się wydaje”. Uroczystość została połączona z obchodami międzynarodowego Dnia Liczby Pi oraz rocznicą urodzin jednego z najwybitniejszych uczonych XX wieku – Alberta Einstein’a.

UROCZYSTOŚĆ PRZYGOTOWAŁY UCZENNICE
Magda Birkholz, Karolina Korona, Agnieszka Zakościelna, Anna Maćkowska, Martyna Krakowska, Dorota Oczkowska, Joanna Jażdżewska pod opieką nauczyciela matematyki: pani Justyny Łukaszewskiej .

POSTANOWIENIA OGÓLNE KONKURSU
Konkurs adresowany był dla uczniów klas pierwszych:
– Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku,
– Technikum Ekonomicznego w Więcborku,
– Technikum Informatycznego w Więcborku,
– Technikum Hotelarskiego w Więcborku.

KONKURS OBEJMOWAŁ TRZY ETAPY
– Etap I , który odbył się 9 stycznia. Wszyscy uczniowie klas pierwszych rozwiązywali test, który składał się z 20 zadań zamkniętych.

– Etap II , który odbył się 13 lutego w auli Zespołu Szkół Centrum Edukacyjnego. 34 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 50% punktów z testu etapu I, rozwiązywało zestaw 5 zadań otwartych.

– Etap III – finał, który odbył się 6 marca w pracowni fizyki Liceum Ogólnokształcącego. 15 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 36% punktów z rozwiązania zadań w etapie II, zmagało się z zestawem 5 zadań otwartych.

ORGANIZATORZY KONKURSU
Nauczyciele matematyki:
– mgr Justyna Łukaszewska, LO Więcbork
– mgr Agnieszka Milachowska, LO Więcbork
– mgr Bożena Kopczyńska, ZS-CE Więcbork
– mgr Marek Libera, ZS-CE Więcbork.

NAGRODY

Pięciu uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów otrzymali tytuł “Laureata Konkursu”.

Nagrody rzeczowe ufundowały:
ˇ Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego,
ˇ Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe,
ˇ Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Drobne upominki (ołówek i zakładka do ksiązki) wszystkim poniższym finalistom wręczyła pani Joanna Wobszal, dyrektor ZS-CE.

Iwan Ewelina, LO
Skaza Oktawia, LO
Sobol Katarzyna, LO
Krakowska Martyna, LO
Kogut Wojciech, LO
Jażdżewska Joanna, LO
Zawidzka Patrycja , LO
Pankanin Katarzyna, LO
Żurakowska Tatiana, LO
Oczkowska Dorota, LO
Zakościelna Agnieszka, LO
Ziemski Karol, LO
Thies Bogumiła , ZS-CE
Wójcicki Mateusz , ZS-CE
Adamski Radosław, ZS-CE

Rywalizacja była zacięta. Największą liczbę punktów zdobyły egzekwio dwie osoby. Aby wyłonić zwycięzcę komisja konkursowa musiała rozpatrzeć wyniki z etapów poprzednich. Sytuacja się powtórzyła z drugą najwyższą punktacją. Ponownie zadecydowały wyniki z poprzednich etapów.

Nagrody zwycięzcom wręczyła pani Małgorzata Mucha, dyrektor LO.

I MIEJSCE – ZIEMSKI KAROL, LO
II MIEJSCE – ŻURAKOWSKA TATIANA, LO
III MIEJSCE – KRAKOWSKA MARTYNA, LO

wyróżnienia otrzymali:
THIES BOGUSŁAWA, ZS-CE
KOGUT WOJCIECH, LO

Każdy z zwycięzców otrzymał dyplom, notes, “Rebusy matematyczne” . Najlepsza trójka dodatkowo otrzymała pamięć flash USB, matematyczne “Łamigłówki rysunkowe” oraz podręcznik akademicki – matematyka wyższa.