70-Lecie LO Więcbork – Zjazd Absolwentów

19 września 2015 roku z okazji 70 – lecia istnienia naszego Liceum odbył się Zjazd Absolwentów. Była to niepowtarzalna okazja do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy, ale również czas spotkań nauczycieli i absolwentów, wspominania szkolnych lat. Szkoła na ten dzień przybrała odświętny wygląd, gazetki, kroniki, liczne wystawy zdjęć.
Uroczystość jubileuszowa odbyła się na sali gimnastycznej, a poprowadzili ją absolwenci LO S. Świerczewska – Łaznowska i K. Słoma. Na zjazd przybyli dawni dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele samorządu powiatu sępoleńskiego i miasta Więcbork. Wszyscy gratulowali szkole sukcesów i życzyli dalszych.
Dyrektor szkoły pani Anna Skiba w swoim przemówieniu powiedziała m.in.:
„Mury Korczaka są dla mnie wyjątkowe – są miejscem już wieloletniej pracy zawodowej, ale to również moje liceum, gdyż jak wielu obecnie pracujących tu nauczycieli jest absolwentką LO. Dla szkoły – te ostatnie 10 lat były ważne, pozwoliły na jej rozwój:1 września 2015 r. w księdze uczniów wpisano numer 4851 – tylu uczniów podjęło naukę w Korczaku.
W 2012 r. zostało utworzone Liceum dla dorosłych, a w oddziale zaocznym w 2015 r. – pierwsze 18 osób ukończyło szkołę. Osiągamy wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych – stuprocentową zdawalnością matury nie może pochwalić się każda szkoła, a taki wynik osiągnęliśmy w 2013 roku, a w 2014 i 15 roku – 97 %. Znajdujemy się w rankingach najlepszych szkół w województwie. Pozyskaliśmy wielu partnerów, dzięki którym szkoła może się rozwijać i zmieniać”.
Na uroczystość przygotowaliśmy program artystyczny, na który złożyły się: prezentacja i koncert piosenek. Prezentację pt. „70 lat LO w oczach obecnych uczniów” opracowały uczennice klasy 3 Ola Stołpiak i Natalia Oller pod kierunkiem p.p. B. Chatłas, B. Wojtasik, a słowny komentarz wygłosili uczniowie klasy 2a Ola Dedyńska i Mateusz Hys. Piosenki z dawnych lat zaśpiewały: pani Magdalena Turzyńska jako absolwentka naszego liceum oraz uczennice: Klaudia Tusznio (kl. 2a), Magda Skiba (kl. 2b), Ewelina Kopeć (kl. 2a) i Martyna Olszewska (kl. 1b).
Na koniec części oficjalnej zjazdu – niespodzianka – na salę wjechał tort w kształcie szkolnego budynku (to dar pani Danuty Pasieki). Absolwenci odsłonili pamiątkową tablicę i przeszli w barwnym pochodzie przez miasto na mszę św. odprawioną przez czterech kapłanów – absolwentów LO. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów jubileuszu szkoły.