“Euromania”

Dnia 21 czerwca 2013 roku w Chełmie odbył się drugi etap konkursu wiedzy o Funduszach Unijnych “Euromania”, rozegrany podczas imprezy plenerowej ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Kreczmańska, Paulina Salzwedel, Anna Zygowska, Arek Dropia, Krzysztof Kabat po internetowym quizie wiedzy on-line zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Po drugiej części konkursu uczniowie zajęli trzecie miejsce, otrzymując nagrody rzeczowe w postaci ipodów, opiekun grupy Ewa Zamkowska – zestaw piśmienniczy, natomiast szkoła audiobooki.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”, jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Jej głównym celem jest promocja efektów wykorzystywania Funduszy Europejskich, pokazanie, że Fundusze Europejskie są wokół każdego z nas i każdy z nas (świadomie lub nie) z nich korzysta, jak również popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich wśród młodzieży.