Wycieczka do Pragi

16 września 2023 roku Uczniowie naszej szkoły wyruszyli dziś na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Pierwszego dnia zwiedzili Stare Miasto i Twierdzę w Kłodzku. Pogoda i humory wszystkim dopisują.
Drugiego dnia wycieczki licealiści pojechali do stolicy Czech. Wraz z przewodnikiem przeszli najciekawsze ulice i dzielnice Pragi m.in. Hradczany i Malá Strana. Zwiedzili zewnętrzną część zamku na Hradczanach oraz katedrę św. Wita. Przeszli przez jeden z najpiękniejszych mostów w Europie – Most Karola prowadzący na Stare Miasto. Następnie widzieli na własne oczy jak działa zegar astronomiczny Orloj na Ratuszu Staromiejskim.
Dziś licealiści zaczęli dzień od zwiedzania Błędnych Skał w Górach Stołowych. Następnie pojechali do Kaplicy Czaszek w Czeremnej, skąd spacerem udali się przez Park Zdrojowy do centrum Kudowy-Zdrój. Na koniec zobaczyli najstarszą w Polsce Ruchomą Szopkę w Wambierzycach. Wieczorem czeka ich wspólne ognisko. Jutro ostatni dzień wycieczki.
Ostatniego dnia wycieczki licealiści zwiedzili Skalne Miasto Adršpach położone po czeskiej stronie Gór Stołowych. Zadowoleni z licznych atrakcji i mile spędzonego razem czasu są w drodze powrotnej do Więcborka.