Zielona Szkoła Wolności

W Dniach 14- 16.04 2014 r. Młodzież Liceum w Więcborku brała udział w zajęciach Zielonej Szkoły Wolności realizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności.
Warsztaty historyczno – obywatelskie odbywające się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej i na Westerplatte były interesującą lekcją historii ale przede wszystkim poświęcone były wyzwaniom współczesnego świata czy demokratycznym wartościom. Podejmowane debaty motywowały do aktywności na rzecz drugiego człowieka.
Była to doskonała okazja na niecodzienne poznanie Gdańska – miasta wielokulturowego istotnie wpisującego się dziedzictwo Polskiej kultury i historii.
Zajęcia odbywały się w miejscach gdzie rozpoczęła się II wojna światowa, narodziła się Solidarność, ruch społeczny, który przyczynił się do rozpadu systemu demokratycznego. Rozmowy o demokracji czy debaty o aktywności społecznej z okazji 25 rocznicy wyborów czerwcowych nabierają w tych miejscach szczególnego wymiaru.
Zielona Szkoła Wolności stała się żywą i niezapomnianą lekcją historii.