Konkurs matematyczno-fizyczny Koronowo 2017

Wyraź próg czułości oka przez liczbę fotonów lub która z liczb jest większa z takimi problemami i nie tylko już po raz 11 zmierzyło się za sprawą XI edycji Międzypowiatowego Konkursu Matematyczno-Fizycznego 20 uczestników z 7 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bydgoskiego, nakielskiego, sępoleńskiego i tucholskiego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego.

8 kwietnia w budynku szkoły gościliśmy: 2 przedstawicieli ZSAE w Karolewie, a także po 3 uczniów z: I LO w Nakle nad Notecią, ZSOiZ w Solcu Kujawskim ,ZSLiA i ZSO obie szkoły z Tucholi, LO w Więcborku i oczywiście nie zabrakło organizatorów młodzieży z LO w Koronowie. Zainteresowanie konkursem z roku na rok jest coraz większe z pewnością wpływ na to ma sama ranga imprezy oraz cenne nagrody. Uczniowie zmagali się w ciągu 120 minut z 4 zadaniami z matematyki i 4 z fizyki. Konkursowi od wielu lat patronują: Starosta Bydgoski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Rektor UKW w Bydgoszczy. Tegoroczną galę zaszczycił swoją obecnością Starosta Bydgoski Pan Wojciech Porzych, który ufundował i wręczył nagrody m. in. 2 tablety, 2 pencamy  i 3 pendrive, Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Pan Zenon Rydelski, przedstawiciel Instytutu Techniki UKW w Bydgoszczy Pan Dawid Ewald oraz konsultant z KPCEN w Bydgoszczy Pani Ewa Ludwikowska sprawująca opiekę merytoryczną nad konkursem, a także sponsorzy nagród pieniężnych 300 zł za zajęcie 1 miejsca ufundował Pan Tadeusz Radwan oraz drugą nagrodę Pan Andrzej Kołodziejczyk. Zmagania wygrał: Mateusz Woźny otrzymując także tytuł najlepszego matematyka, drugą lokatę zajęła Aleksandra Kulczkowska na podium znalazła się również Karolina Nowak jednocześnie będąc najlepszym fizykiem w zmaganiach. Pierwszy raz w historii zwyciężyli uczniowie z jednej szkoły a mianowicie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Sam udział w konkursie był dla przybyłej młodzieży już szczególnym wyróżnieniem, wszyscy zanim przyjechali do koronowskiego liceum przeszli sito szkolnych eliminacji dlatego też każdy uczestnik otrzymał cenne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, firmę AKOMP – Arkadiusz Kochański oraz UKW w Bydgoszczy. Po ogłoszeniu wyników na uczniów, ich opiekunów i zaproszonych gości czekał poczęstunek, który ufundował Pan Wiesław Gancarek – Prezez GS w Koronowie. Nowoczesność wymaga logiki, konsekwencji, zdolności kombinacji i kojarzenia we wszystkich sprawach, i poważnych, i błahych. Wymaga tego także życie. W oparciu o to rozumowanie udało się nam organizatorom  przekonać młodzież, że przede wszystkim warto uczyć się matematyki i fizyki, a przy okazji brać udział w tak inspirującym przedsięwzięciu jak Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny, który w pamięci tych młodych ludzi pozostanie na całe życie. Organizatorami konkursu są: matematycy: Elżbieta Gabryelska i Paweł Baran oraz fizyk: Łucja Pieczka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy zaproszonym gościom i sponsorom, zapraszamy za rok.