Spotkania z poezją współczesną

Nasza szkoła od lat współpracuje z Krajeńskim Stowarzyszeniem Kulturalnym i wydawnictwem Pobocza, które realizuje projekt spotkań autorskich Dwie Muzy Plus. W ramach tego projektu uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z twórczością dwóch współczesnych twórców. Gospodarzem spotkań był znany poeta więcborski pan Paweł Szydeł, którego poezję mieliśmy już okazję poznawać.

W kwietniu słuchaliśmy poezji Marka Kazimierza Siwca, profesora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autora książek poetyckich i filozoficznych. W maju odbyło się spotkanie z pisarzem, poetą, eseistą Wojciechem Kassem, który pracuje w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu na Mazurach. Poeci czytali wybrane przez siebie utwory, które obudowywali komentarzem, zwracając uwagę na istotne zjawiska występujące we współczesnej poezji, podkreślali rolę języka w naszej cywilizacji.